W niedzielę, 17 maja 2015 r., na warszawskim Żoliborzu, naprzeciwko kościoła św. Stanisława Kostki, odbył się koncert „Pilecki – Niezłomny z Niezłomnych” w hołdzie rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i Żołnierzom Niezłomnym. Wydarzenie było jednocześnie promocją nowej płyty pt. „Wilczy ślad. Piosenki Żołnierzy Niezłomnych”. Organizatorzy koncertu: Fundacja Sztafeta oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz. Partnerem wydarzenia był Instytut Pamięci Narodowej, który również udzielił pomocy przy wydaniu płyty.

Koncert „Pilecki – Niezłomny z Niezłomnych” oparto na utworach muzycznych śpiewanych niegdyś przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. Repertuar obejmuje autentyczne piosenki żołnierskie ze słowami układanymi przez partyzantów, często do znanych wcześniej melodii, a także kilka znanych utworów śpiewanych w całej Polsce, powstałych w czasie wojny, oraz fragmenty listów Witolda Pileckiego, a także tekstów  poświęconych jemu i Żołnierzom Wyklętym. Wydarzenie miało na celu uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera AK, uczestnika wojen 1920 i 1939 roku, ochotnika do Auschwitz, twórcy konspiracji wojskowej w obozie, wielkiego bohatera, a także Żołnierzy Niezłomnych. Płyta „Wilczy ślad. Piosenki Żołnierzy Niezłomnych” to autorski projekt Fundacji Sztafeta we współpracy ze Studiem Edycji św. Pawła z Częstochowy.

Koncert-Pileckiego,-17-maja-2015-3-of-5

Wykonawcy koncertu: wokaliści Garwolińskiego Teatru Muzycznego „Od Czapy”, prowadzonego przez Fundację Sztafeta, oraz zespół muzyczny CzapoBa w składzie: gitara basowa – Dariusz Budkiewicz (DePress, Armia) gitara – Dariusz Bafeltowski, perkusja – Nikodem Pospieszalski, kontrabas – Mikołaj Pospieszalski, instrumenty klawiszowe, skrzypce – Marcin Pospieszalski, akordeon Julian Czaporowski. Gościnnie udział wzięli Jan Trebunia-Tutka i zespół Jazgot. Kierownictwem muzycznym projektu i aranżacjami utworów zajęli się Marcin i Lidia Pospieszalscy. Koncert poprowadził aktor Radosław Pazura.

Koncert „Pilecki – Niezłomny z Niezłomnych” był drugim tego typu wydarzeniem na Żoliborzu. W ubiegłym roku w koncercie pt. „Pilecki znany i nieznany – rotmistrz, bohater, tato…” udział wzięło blisko 400 osób, w tym członkowie rodziny Rotmistrza.

W tym samym dniu, o godz. 18.00, w pobliskim kościele św. Stanisława Kostki odbyła się uroczysta Msza św. w intencji rotmistrza Pileckiego i Żołnierzy Niezłomnych.

W poniedziałek, 25 maja 2015 roku przypada 67. rocznica śmierci Witolda Pileckiego. W tym dniu, o godzinie 21.30 będzie można także uczcić pamięć Rotmistrza, gromadząc się przed więzieniem przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie w 1948 roku został zamordowany.