Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wybór imprez związanych z uroczystościami na naszym terenie jest bardzo bogaty.

Jednym z ciekawszych punktów obchodów jest wydarzenie poetycko – muzyczne, które odbędzie się 6 marca o godz. 19.00 w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie. Oparte jest na oryginalnych utworach śpiewanych przez partyzantów do znanych melodii. W koncercie udział wezmą aktorzy: Radosław Pazura i Dariusz Kowalski, wokaliści Teatru Muzycznego Od Czapy, pod kierownictwem muzycznym Lidii i Marcina Pospieszalskich oraz zespół CzapoBa, złożony ze znakomitych muzyków: Dariusza Budkiewicza (De Press, Armia), Dariusza Bafeltowskiego, Nikodema Pospieszalskiego, Mikołaja Pospieszalskiego, Marcina Pospieszalskiego, Juliana Czaporowskiego. Gościnnie wystąpi Jan Trebunia-Tutka z zespołem Jazgot.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny – Lech Kaczyński Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej